Vitiligo jako nový trend přehlídkových mol

Tvrzení, že vitiligo je pouze nevzhledná vada na kráse, není pravdivé. Alespoň v dnešní době již ne. Ukazuje se, že krásná modelka nemusí být nutně bezchybná ve svém vzhledu. Když se podíváme na přehlídková mola, spatříme úplně nový trend. Po éře žen od Twiggy až po Kate Upton se objevují modelky, které z vady udělaly své plus. 

Winnie Harlowová

Tato tmavá kráska, která se nyní prochází po nejprestižnějších přehlídkových molech, trpí již od dětství vitiligem. Kvůli svému odlišnému vzhledu byla často terčem šikany. Děti jí říkaly, že vypadá jako zebra nebo kráva. Přesto v sobě našla dostatek odvahy a sebevědomí, aby se přihlásila do soutěže America´s next top model, kterou sice nevyhrála, ale natolik vybočovala z běžného vzhledu krásných modelek, že si jí všimla značka Desigual. Ta ji vybrala pro svou kampaň, jež následně zaznamenala obrovský ohlas.
Lidé trpící vitiligem píší Winnie nadšené vzkazy, že cití radost, hrdost a taky překvapení, když vidí, že si někdo se stejným stavem kůže plní sen o modelingu.

 

Chantalle Brown – Young

Další modelkou světového formátu je Chantalle Brown – Young, která trpí nemocí bílých skvrn, jak se vitiligu lidově říká, již od čtyř let. Jako malá ji prý moc nevnímala. Teprve až postupem času. S příchodem puberty se jí začalo její okolí posmívat a začalo jí nadávat.Vzhledem k tomu, že puberta není jednoduché období, nesla Chantalle tyto útoky na svou osobu velmi špatně. Uvažovala dokonce o sebevraždě.
Vše se ale změnilo, když se přestěhovala do Kanady, kde se jí obrátil život naruby. Poznala nové lidi a okolí jí začalo říkat pravý opak. Všichni ji obdivovali. Po čase si uvědomila, že její vada není trest, ale výhoda. Přihlásila se stejně jako Winnie Harlow do soutěže America´s next top model, a dnes je rovněž světoznámou modelkou.

 

Nemoc, kterou trpěl i Michael Jackson, nemusí znamenat něco špatného. Tyto modelky jsou toho jasným důkazem, protože i přes svou odlišnost dokáží konkurovat běžně vypadajícím topmodelkám, ba dokonce je i předčit.

modelky vitiligo