Už si nemusíte začesávat vlasy – existuje léčba, která vám pomůže.

Začesávání hluchých míst v naší kštici čeká nejednoho z nás. Bohužel je tomu tak. Tělo postupným stárnutím ztrácí na své vitalitě, stejně tak jako naše vlasy. V případě alopecie je řídnutí ještě větší. Existuje ovšem řešení, jak tento nepříjemný problém vyřešit.


Světloléčba není žádnou novinkou
Již z dávných dob víme, že sluneční záření v přiměřeném množství pro nás může být velmi prospěšné. Ve starověkém Egyptě, Číně nebo Indii si toto uvědomovali již před 3000 lety. V této době datujeme začátky takzvané světloléčby. Počátky moderního využití světla k léčebným účelům můžeme pak přisoudit Nielsu Finsenovi, který využil záření z obloukové uhlíkové lampy, imitující sluneční spektrum, k léčbě lupusu – tuberkulózního onemocnění. Za tento objev získal v roce 1903 Nobelovu cenu. Od té doby světloléčba neboli fototerapie ušla obrovský kus cesty, a to díky technickému pokroku.

Óóó, Slunce mé jediné!
Kladné účinky slunečního záření jsou opravdu rozsáhlé. Vemte jenom v potaz, jak vám slunečné počasí zlepší náladu. Paprsky podněcují naše tělo k tvorbě vitamínu D, který je velmi potřebný pro správný růst kostí nebo pro prevenci osteoporózy.
Slunění má také pozitivní vliv na imunitní systém, zlepšuje hojení ran nebo pomáhá zmírňovat bolest.

Stačí nasvítit a vlasy porostou?
Zjednodušeně řečeno – ano. Ultrafialové záření, které je obsaženo i ve slunečních paprscích, lze dnes uměle vyrobit. UV záření má mnoho druhů. Pro nás jsou nejdůležitější tři typy. UVA, UVB a UVC. Neboli dlouhovlnné, středněvlnné a krátkovlnné. My se zaměříme především na UVB.
Toto záření se používá právě pro léčbu různých kožních onemocnění nebo ztráty vlasů. V Derma Medical Clinic využivají unikátní léčbu excimerovým laserem XTRAC. Laser může být použit pro léčbu lupénky, vitiliga, akné, a hlavně alopecie. Laser vysílá UVB paprsky, které podněcují pokožku k regeneraci. Léčba má spoustu výhod. Ošetření trvá v řádech minut, nijak nezatěžuje organismus, nezasahuje zdravou kůži a lze ho aplikovat i na místa, která jsou běžně těžce zasažitelná (hlava, dlaně, chodidla nebo lokty).

vypadavani_vlasu