Povislá kůže – nepříjemný, ale řešitelný estetický problém

I když se člověku momentálně při pohledu do zrcadla chce brečet a ze svého šatníku postupně vyřadit oblečení, ve kterém se stydí chodit, není potřeba se vzdávat. Naštěstí existuje dostatek účinných způsobů, jak proti tomuto nepříjemnému stavu bojovat, dotyčné partie zpevnit a jejich vzhled zlepšit.

  • 1. Pohyb a sport

Čeho se i přes intenzivní trénink není potřeba bát: výrazného nárůstu svalové hmoty.
Na co se lze naopak těšit? Na zpevněné, kompaktnější a štíhlejší tělo. Kdo má pochybnosti o správném provedení cviků, měl by si na pár lekcí zaplatit kvalifikovaného trenéra, který poradí. Je to určitě dobrá investice, která se mnohonásobně vrátí ve výsledcích. Ke cvikům nebo sportům pozitivně ovlivňujícím povislou kůži patří tyto: kliky, tricepsové kliky, shyby, plavání nebo veslování, břišní tance, jóga.

  • 2. Strava a životní styl

Jak už bylo mnohokrát potvrzeno, jídelníček je všemocný – v pozitivním i v negativním slova smyslu. Pokud se nezřízeným způsobem života projíme k vysoké váze a velké konfekční velikosti, kůže poroste přímou úměrou. Při ztrátě hmotnosti se však jen tak lehce nesmrskne. Proto je lepší volit pomalejší a déletrvající proces hubnutí. Kůže pak lépe „stíhá“ držet krok.

Pro vzhled kůže je důležitá strava bohatá na bílkoviny (kolagen a elastin) a také kvalitní hydratace, která je základem její pružnosti a přizpůsobivosti. Doporučuje se pít nejlépe vodu či neslazené čaje.

  • 3. Kosmetika a péče o tělo

Proti povislé kůži lze v domácích podmínkách použít i některý z osvědčených, levných a dostupných přírodních receptů podporujících pevnost pokožky. Vyzkoušet je možné například peeling mořskou solí, peeling z kávy a kokosového oleje, masku z jahod a medu, masáž krouživými pohyby hořčičným nebo mandlovým olejem, masku ze lněného semínka s citronem, zábal z gelu z aloe vera, masku z avokáda a okurky, masku ze skořice a kurkumy či z vyšlehaných bílků nebo horkou koupel v mořské soli.

Výrazně pomoci mohou samozřejmě i specializované služby masérů a manuálních nebo přístrojových lymfatických masáží, které prokrví kůži, odstraní staré zrohovatělé vrstvy, obnoví lymfatický oběh a pomůžou do kůže vpravit látky podporující její pružnost a elasticitu. Účinně působí i ošetření radiofrekvenčním přístrojem.

V neposlední řadě k lepšímu vzhledu povislé kůže pomáhá i speciální stahovací prádlo s efektem prokrvení pokožky. Doporučuje se také omezit pobyt na přímém slunci, v soláriích a horkých a chlorovaných vodách.

  • 4. Invazivní i neinvazivní lékařské zákroky

Rychlá řešení jsou po ruce a jsou čím dál sofistikovanější a spolehlivější. Byla by ale chyba chápat je jako všemocné zázraky, které mávnutím proutku napraví léta hříchů. Daní za ně jsou většinou vyšší finanční částky (laserová rejuvenace, omnilux, chemický peeling) a delší hojení a narkózy (plastické operace).

Nejčastějšími zákroky, které chirurgicky řeší povislou kůži, jsou face-lift a neck-lift (vypnutí ochablé kůže obličeje a krku) a abdominální plastika (odstranění přebytku kůže a podkoží z oblasti břicha). Finanční náročnost vám však v těchto případech jistě vykompenzuje vysoká spolehlivost a uspokojivý a dlouhotrvající efekt moderních metod.

povisla_kuze