Pět známých osobností, které zasáhlo plešatění

Pokud trpíte vypadáváním vlasů, rozhodně neklesejte na mysli. Nejste jediní. Podívejte se na celebrity, které nemají již tak plnou kštici jako dříve, nebo na ty, které trpěly alopecií.


Říká se, že modelky nemívají žádnou vadu na kráse a že jejich vlasy jsou vždy plné a zdravé. Ne vždy tomu tak je. Supermodelka, multimilionářka a zakladatelka show America´s Next Top Model Tyra Banks vypadá vždy skvěle a neřekli byste, že by ji něco trápilo. Pod náporem stresu a pracovního vytížení se dokonce i u modelky jejího formátu objevily příznaky alopecie. Poté, co se dokázala vyrovnat se stresem, obtíže ustoupily.


Říká vám něco The Doctor Who nebo seriál Malá Velká Británie? Matt Lucas, jeden z protagonistů těchto pořadů, trpí již od raného dětství alopecií. Vlasy mu začaly vypadávat zhruba v 6 letech věku. Jak dnes říká, bylo prý pro něj nejtěžší vyrovnat se s neustálými komentáři ze svého okolí.


Viola Davis není v našich končinách příliš známá, přesto patří mezi nejlepší herečky dnešní doby. Můžete ji znát například z filmu Černobílý svět, za který dokonce získala nominaci na Oscara v kategorii nejlepší herečky. Bohužel ani herečce jejího formátu se nevyhnula alopecie. Jednoho dne se probudila a vypadala prý jako Mohawk. Na hlavě se jí objevily velká vylysalá místa. Zprvu vůbec nevěděla, co se děje. Po zjištění přičiny příznává, že jí tato zkušenost pomohla poznat samu sebe a přijmout svůj zjev takový, jaký je.


Britskou skupinu komiků Monty Python asi není nutné nikomu dlouze představovat. John Cleese, jeden z šesti členů této party, trpěl alopecií, a dokonce se veřejně přiznal k transplantaci vlasů. „Protože mám velmi zvláštně tvarovanou lebku, velmi špičatou, a nerad nosím paruky!“ vysvětloval Cleese.


Jon Cryer, známý především ze seriálu Dva a půl chlapa, trpí androgenní alopecií. V červnu 2013 se objevily fotografie, kde měl svou kštici velmi prořídlou. Již v srpnu 2013 však měl své vlasy zpátky. Záhadu rychlé obnovy vlasů vysvětlil v show Conana O´Briana. Řekl, že jeho vlasy jsou falešné. „Můj účes je prací hned několika talentovaných profesionálů, kteří dokázali vytáhnout co nejvíc z těch mých čtyř vlasů, které mám. Je to vlastně úžasné, co dokázali. Nemám na sobě žádnou paruku, vůbec nic. Vše bylo vytvořeno dlouhodobým procesem, začínajícím krémem na boty,“ popisoval průběh tvorby svého účesu Cryer.

modelka_alopecie