Pacientka ročník 1978 rozsáhlá lupénka

Projevy psoriázy od 10 let - prvně na lokti. Projevy pouze lokalizovaně,  v dospělosti byla i hospitalizována asi měsíc, včetně fototerapie - pro exanthem po 3 sezeních ukončeno. Pak již nikdy nechodila.  Zatím aplikováno laserové ošetření XTRAC 4x, bez nežádoucích efektů, toleruje dobře. 

Při delším pobytu na slunci se osype - drobné svědivé "pupínky". 

Projevy lupénky loalizovaně na loktech, sahají do 1/3 předloktí, světlé růžové barvy, mírná infitrace, šupinka na povrchu minimálně, na dolních končetinách převážně přední plochy bérců - horní a dolní 1/3, ertyém světle růžové barvy, na kolenou zašupěné, ostatní méně, solitární malá ploška na III. prstu PDK,  zevně na lýtku menší ložiska, původní léčba  zavedena ošetřujícím dermatologem - Belosalic, ev. keratolytika - Kerasal, Iperker.

20.7.2018  Kontrolní vyš.- Subj.: zlepšení

Obj.: plochy jsou z větší části vyhlazené, sekundární hyperpigmentace, přetrvává jen ložisková infiltrace na loktech, na předloktích, na kolenou, bércích, šupinky minimálně. Zbytky projevů nad drobnými klouby rukou, zbytek ložisek při vlasové hranici. Dokončila serii 20 ošetření.

20180628-131004