Omlazení a hydratace pokožky pomocí mezoterapie

Rejuvenace. Slovo, kterému začínáme plně rozumět někdy kolem 40. roku života. Je to věk, který nám přináší mnoho krásného a dobrého, ale zároveň i věk, který už začíná být vidět.

Ale abychom nepropadali panice. Čas sice nejde zastavit, ale jeho projevy lze zmírnit. Účinnou metodou, která je vhodná i jako dárek k narozeninám nebo jako tip na vánoční „překvapení“. Mezoterapií.

Už není čas na polovičatá řešení

Rozdíl mezi krémy, které slibují omlazení a mezi mezoterapií je asi takový, jako vyběhnout a zůstat na startu – nebo vyběhnout a doběhnout do cíle. Zatímco krémy slibující zázraky zůstávají nevyužité na povrchu pokožky, mezoterapie dopraví účinné látky do hlubších vrstev kůže. Tedy tam, kde jsou potřeba pro opravdovou změnu.

Mezoterapeutické roztoky obsahují kyselinu hyaluronovou a vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Kyselina hyaluronová intenzivně váže vodu, pokožka se tím revitalizuje a hydratuje, což se projeví větší elasticitou, pevností a znatelným vyhlazením povrchu.

Skutečně funkční mezoterapie využívají také výtažky z kmenových buněk či komplex peptidů stimulujících kožní buňky buď k produkci kolagenu a elastinu, nebo ke tlumení nežádoucího melaninu.

Mezoterapie se používá na oblast obličeje, krku a dekoltu, ale i na omlazení kůže hřbetů rukou. Někomu stačí jedno až dvě ošetření ročně, někdo bude ošetření potřebovat víc. Po zákroku se provádí masáž, pro stabilizaci roztoku v pokožce se aplikuje chladivý obklad a antiseptický krém.

O co všechno se mezoterapie postará?

  • - o redukci drobných vrásek a zlepšení elasticity pokožky
  • - o revitalizaci unavené a matné pokožky
  • - o hydrataci a vyživení
  • - o redukci již vzniklé nadměrné pigmentace

Invazivní či neinvazivní – to je otázka

Invazivní mezoterapie se praktikuje pomocí mikrojehliček. Ty jemnými vpichy pronikají cca do hloubky 0,4 mm a do pokožky vstřikují účinné látky, které mají velký vliv na regeneraci tkáně. Před ošetřením se aplikuje znecitlivující krém. Zákrok probíhá ambulantně a jeho časová náročnost závisí na velikosti ošetřované oblasti.

Neinvazivní mezoterapie se provádí například pomocí speciální laserové technologie. Prostředkem, který v tomto případě dopraví účinné látky do hloubky kůže, nejsou jehličky, ale elektrické impulzy.

Příkladem neinvazivní mezoterapie je i kyslíková mezoterapie, která působí tlakem kyslíku. Ten brání tvorbě bakterií, které způsobují tvorbu akné. Na pleť se nanese komplex bylinných aktivních sér, které se tlakem kyslíku „vstřikují“ do hlubší vrstvy pokožky bez použití jehel.

Výhodou neinvazivních mezoterapií je bezbolestnost a nulová potřeba rekonvalescence.

Metoda mezoterapie se již využívá i v péči o vlasy. Do pokožky hlavy se aplikují účinné látky, které ovlivňují slábnutí a vypadávání vlasů. Mezoterapie vlasů omezuje jejich padání, vlasy znatelně zesílí a zhoustnou.

 

 

Mezoterapie - Derma Medical Clinic