Nová lékařka ÚSTECKÉ POLIKLINIKY - DERMATOVENEROLOGIE

Vážení pacienti, klienti, kolegové,

dne 2. 9. 2015 nastoupila na naše oddělení DERMATOVENEROLOGIE (KOŽNÍ) nová lékařka MUDr. Daniela Humhejová

SPECIALIZACE: Dermatovenerologie, Dětská Dermatovenerologie
DALŠÍ ODBORNÉ SLUŽBY:

  • Diagnostika a léčba kožních chorob dětského věku (0 - 18 let)
  • Akné poradna
  • Dermatologická praxe pro dospělé
  • Menší korektivní zákroky, vyšetřování kožních alergií, vyšetření bakteriologické a mykologické
  • Práce s biostimulačním laserem (acne vulgaris, jizvy, alopecie, herpes simplex, ekzémy), Excimer laser, fototerapie, lymfodrenáže, kryoterapie

SESTRA: Hana Zdráhalová, zdrahalova@usteckapoliklinika.cz
BUDOVA: budova B, 3. patro, TELEFON: 477 102 284
 
ORDINAČNÍ HODINY
Po: 8:00 - 12:00 13:00 - 15:00 Ambulance pro děti a dorost (0-18 let)
Út: - -
St: 13:00 - 14:30 Akné poradna
Čt: - -
Pá: 8:00 - 12:00 13:00 - 15:00 (pouze pro objednané pacienty)
 
Na oddělení je možné se objednat na webu www.navstevalekare.cz

Nová léčba lupénky v ÚSTECKÉ POLIKLINICE

 Lupénka neboli psoriáza je chronické zánětlivé onemocnění kůže přivádějící pravidelně do ordinací dermatologů zhruba čtvrt milionu pacientů ročně. Projevuje se vznikem svědivých ložisek zhrubělé zarudlé kůže s nánosy stříbřitých šupin. Nejčastější lokalizací lupénky je vlasatá část hlavy, lokty, kolena, bedra, ale projevy se mohou objevit kdekoliv na těle. Nezřídka dochází i k postižení nehtových plotének a kloubů. Lupénka se nejčastěji objevuje ve věku 15-20 let nebo v pozdějším věku, zhruba mezi 55. a 60. rokem. Příčina dosud není známá, při vzniku lupénky hrají významnou roli geny. Mezi spouštěcí a zhoršující faktory patří stres, psychické trauma, hormonální změny, operace a infekce (zejména streptokoková onemocnění).

Psoriáza patří mezi nevyléčitelná onemocnění, nicméně kožní projevy je možné vhodnou léčbou zmírnit až odstranit. Základem léčby je použití lokálních přípravků, zejména mastí s obsahem kortikosteroidů a keratolytik, jejich aplikace je však časově náročná. Systémová léčba u závažnějších případů lupénky může vést ke vzniku nežádoucích účinků, moderní biologická léčba je vyhrazena pouze pro nejzávažnější případy, kde klasická systémová léčba není možná, dostatečně účinná nebo tolerovaná. Z dalších možností léčby lupénky je léčba světlem, tj. fototerapie UVB a nově tzv. excimer laser.

Excimerový laser, využívaný v zahraničí již mnoho let, je v České republice novinkou. Derma Medical Clinic s.r.o. jako jediná v ČR pracuje s touto moderní technologií. Přístroj XTRAC produkuje monochromatický světelný paprsek o vlnové délce 308 nm, záření proniká pouze do horních vrstev pokožky a upravuje zrychlenou obnovu kožních buněk. Sestra přiloží laserový aplikátor na ložisko lupénky a spustí laserový paprsek. Následně aplikátor posune a celý proces opakuje. Doba ošetření závisí na velikosti postiženého místa, většina pacientů je ošetřena během několika minut (lze ošetřit až 20% povrchu těla za necelých 5 minut). Hlavní výhodou tohoto přístroje je přesné zacílení laserového paprsku pouze na postiženou část pokožky.

K výraznému zlepšení lupénky obvykle dochází už po šesti až deseti ošetřeních, tj. při 2-3 sezeních týdně již do dvou měsíců (takového léčebného účinku se podařilo dosáhnout dle klinických studií až u 84% ošetřených).

   
Ložisko lupénky na bérci před ošetřením a po 13 ošetřeních

Kromě lupénky se léčba excimerovým laserem s úspěchem využívá i k léčbě dalších kožních onemocnění, jako např. atopického ekzému, akné, vitiliga (získaná ztráta kožního pigmentu), alopecie (ohraničené ztráty vlasů) apod.

Aby byl laser regionálně dostupný pro širokou veřejnost, firma Derma Medical Clinic s.r.o. postupně otevírá specializované ambulance ve všech krajských městech ČR včetně Ústí nad Labem. V současné době se nachází pobočky v Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně a Liberci.

Pobočka v ÚSTECKÉ POLIKLINICE je otevřena od 16. 9. 2015. Pacienti se mohou objednat i bez písemného doporučení k nezávazné vstupní konzultaci u kožní lékařky MUDr. Daniely Humhejové. Na základě pohovoru při vstupním vyšetření a splnění indikačních kritérií bude stanoven léčebný plán a následně po skončení léčebného cyklu provedena výstupní kontrola. Léčba v současné době není hrazena ze zdravotního pojištění.

Kontakt:
Derma Medical Clinic s.r.o.
ÚSTECKÁ POLIKLINIKA
Masarykova 2000/92, 400 01, Ústí nad Labem
Kožní oddělení, budova B, 3. patro
Tel. pro objednání: 702 160 684 
(objednávky vyřizuje v pracovní dny 8,00-20,00 hod. sestra Martina Pilařová )
Konzultace: středa 11,00 - 13,00 hod.
www.dermamedicalclinic.cz

Kolektiv laserového centra – sestra M. Pilařová a MUDr. D. Humhejová

SEZÓNNÍ OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE

Stejně jako každý rok je připraveno v ÚSTECKÉ POLIKLINICE sezonní očkování proti chřipce. Informujte se u svých praktických lékařů.

ustecka-klinika