Mikrojehličková terapie. Kde všude ji lze použít?

Mikrojehličkování je moderní způsob léčby pleti. Pomáhá ji omladit, navrátit zdravý vzhled, ale také dokáže například odstranit jizvičky po akné nebo strie. Celý proces je postaven na stimulaci tvorby kolagenu a následném aplikování podpůrných látek, které ještě zvýší účinnost.

Mikrojehličkování. Někoho by mohla ihned napadnout při použití slova jehlička klasická akupunktura. Ta se ale odlišuje tím, že při jejím používání nejsou do těla vpravovány dodatečné léčivé látky, jakou je například kyselina hyaluronová a jiné tělu prospěšné látky, a počet jehliček je značně menší.

Microneedling, jak se v angličtině mikrojehličkování říká, je nová metoda využívající přirozenou funkci těla. Tvorbu kolagenu. Ten má totiž v našem těle nezanedbatelnou úlohu, která spočívá v hojení a regeneraci. Princip této procedury je velmi jednoduchý. Pomocí mikrojehliček se vytvoří v kůži takzvaná mikrotraumata, což není nic jiného než velmi malé vpichy do kůže. Ač tato metoda může znít bolestivě, rozhodně tomu tak není. Tyto miniuaturní ranky jsou dočasné a celý proces nebolí více než vosí bodnutí.

Mikrovpichy však nejsou všechno. Krom základního poslání, spuštění syntézy kolagenu, se vytvoří v pleti kanálky, kterými jsou podpůrné účinné látky vstřebávány mnohem rychleji a efektivněji. Tím se celkově zvýší léčebný účinek. Zároveň se tvoří nové kožní buňky, kanálky se vyplňují a celá pleť je pevnější a kůže je elastická.

Místa, kde mikrojehličkování pomůže

Mikrojehličkování lze použít na jakýkoliv typ pleti a v jakémkoliv věku. Tato terapie neporuší drobné kapiláry, nervová zakončení, ba dokonce ani celistvost nejvrchnější vrstvy kůže, tzv. epidermis. Může tak být použita i u stárnoucí pokožky nebo u velmi tenké „pergamenové“ pleti v okolí očí, na hřbetech rukou nebo v dekoltu. Její použítí je takřka neomezené, ale samozřejmě vše záleží na celkovém zdravotním stavu pacienta.

Mikrovpichy nejsou všechno

Jak již bylo řečeno, samotné mikrovpichy nejsou všemocné. Dokáží velmi účinně povzbudit tvorbu kolagenu, který je nám velmi nápomocen při regeneraci pleti, ale samotný proces by nebyl tak účinný bez doprovodných látek. V Derma Medical Clinic používáme technologii Dermapen, přes kterou lze aplikovat všechny potřebné kyseliny a vitamíny podporující přírozené hojení.

Jaká je účinnost?

Indikace je velmi různorodá a závisí na závažnosti a rozsáhlosti poškození pleti. Pokud chceme pleť pouze omladit, stačí menší počet ošetření než např. v případě odstraňování jizviček po akné nebo striích.

mikrojehličková terapie