Novinka v léčbě vitiliga a alopecie

Léčba vitiliga

Vitiligo je autoimunitní onemocnění, které postihuje melanocyty, buňky, které produkují kožní pigment melanin. Projevuje ztrátou pigmentu (kožního barviva melaninu) v kožních ložiscích.

Může se jednat o více malých světlých skvrn. Vitiligo ale může postihnout větší kožní oblast, která je zcela depigmentována. Skvrny jsou estetickým problémem pro většinu pacientů, zvlášť jsou-li na viditelných místech, jako jsou obličej nebo ruce.

Nabízíme novou unikátní technologii léčby - KOMBINOVANOU REGENERATIVNÍ MEDICÍNU

Vědecky podložená metoda s vynikajícími výsledky je založena na využití kombinace 3 špičkových technologií:

 
  • 1. KROK: mikrojehličková terapie DermaPen
  • 2. KROK: aplikace vlastní bioaktivní plazmy bohaté na trombocyty (tzv. PRP – Platelet Rich Plasma)
  • 3. KROK: ošetření excimerovým laserem XTRAC
 
Postižené oblasti kůže jsou tímto procesem velmi přesně ošetřeny a zároveň tyto metody v sobě obsahují všechny důležité kroky vedoucí k rychlému zlepšení stavu.
V rámci standardního léčebného protokolu, který zahrnuje 4 až 5 cyklů, je doba trvání jednoho cyklu zhruba 5 týdnů. 
 
                             

                                              aplikace plazmy                                         ošetření DermaPen

 

Výhody léčby
V případě této metody nemusí pacientovo tělo přijímat žádné umělé léky nebo materiály. Nehrozí tak riziko následných komplikací v podobě alergie či kontaminace. Kombinace mikrojehličkové terapie a PRP je zároveň zdrojem základních růstových faktorů, takže daný postup kopíruje přirozené regenerativní procesy hojení a obnovy poškozené tkáně. Použitá metoda je pacienty velmi dobře tolerována, protože použitá tkáň je tělu vlastní a do preparátu nejsou přidány žádné farmakologické prostředky. Celý proces odběru a zpracování krve probíhá ambulantní formou. Metoda je velmi přírodní a přirozená.

 

  • účinná léčba, která nezatěžuje organismus zbytečnými léky
  • kombinace 3 efektivních kroků k rychlému uzdravení nebo zplepšení stavu pacienta
  • mikrojehličková terapie zvýší prutok krve, a tím i živin
  • trombocyty fungují jako „stavební materiál“ při „opravách“ organismu na bunečné úrovni a povzbuzují jeho přirozenou regeneraci
  • celá procedura zabere maximálně dvě hodiny a času, a již po první ošetření lze vidět zlepšení
  • vysoké procento pacientů reaguje na léčbu pozitivně
  • výsledek je stabilní a dlouhodobý

 

Jak ošetření probíhá?

Celá procedura je prováděna ambulantně. Nejprve se pomocí mikrojehličkové terapie vytvoří v kůži mikrotraumata, které zvýší průtok krve, a tím i živin. Poté se přímo z pacientovy krve získá plazma obohacená o tromobocyty. Ty se následně aplikují do postižených oblastí. Posledním krokem je ošetření excimerovým laserem, který svými paprsky zasahuje pouze postižené místo, léčí ho, dopomáhá k rychlému zahojení, a to vše při minimální zátěži organismu. 

Podrobný popis: V rámci standardního léčebného protokolu, který zahrnuje 4 až 5 cyklů, je doba trvání jednoho cyklu zhruba 5 týdnů. V prvním kroku léčbu zahajujeme aplikací mikrojehličkové terapie v kombinaci s podáním plazmy bohaté na destičky. V druhém kroku, v 2týdenním odstupu, následně aplikujeme 2x týdně excimerový laser, a to konkrétně ve třech po sobě následujících týdnech.

Je ošetření bolestivé?

Není. Pacient cítí obdobnou bolest jako při odběru krve. 

Kolik ošetření je potřeba pro obnovení pigmentace v kůži?

Počet ošetření závisí na místě, kde se vitiligo nachází a míře postižení. U někoho se první zlepšení objeví hned po první proceduře. Někdy jich je potřeba více. Oblast obličeje většinou na léčbu reaguje nejlépe. Oblast rukou a nohou vyžaduje větší počet sezení.

 

Objednejte se na konzultaci ZDARMA - pouze v termínu od 26. února do 15. března 2018 na našich špičkových pracovištích. Odborný lékař Vám zdarma poradí, jak nejlépe tato dermatologická onemocnění řešit.

 

Podrobné informace a objednávky konzultací poskytují všechna naše pracoviště.

Kontakty naleznete zde. 

PODÍVEJTE SE NA ZKUŠENOSTI NAŠICH PACIENTŮ ZDE.