Jak lze léčit akné?

Předem je důležité říci, že léčba akné je běh na dlouhou trať. Její délka se odvíjí od míry rozšíření a závažnosti. Jak jsme si říkali v minulém článku, tak akné má mnoho typů a každý se projevuje trošku jinak. Některý typ může být vyléčen poměrně rychle, ale u vážnějších je proces mnohdy delší.

Léčebných procedur je velký počet a zaručených babských rad rovněž tak. My se ale zaměříme pouze na nejčastější procedury.

  • Lokální léčba – Jak již název napovídá, lék se aplikuje přímo na místo, kde akné vzniká. Medikamenty jsou většinou ve formě krémů a gelů a používají se na mírné až středně těžké formy akné.
  • Retinoidy – Jedná se o látky odvozené od vitamínu A. Léky na této bázi uvolňují spojení mezi nahromaděnými kožními buňkami v kanálcích a zamezují tomu, aby docházelo k jejich ucpávání. Rovněž omezují tvorbu mazu. Obvykle se po začátku užívání objeví zarudnutí a pálení, olupování nebo přesušení pleti. V létě se jejich používání dokonce omezuje. Retinoidy působí protizánětlivě, ale neúčinkují přímo proti bakteriím.
  • Benzoylperoxid – Tato látka se užívá v antibioticích a aktivně odstraňuje zánět a odumřelé kožní buňky. Nepůsobí však přímo uvnitř chlupového váčku a nesnižuje tvorbu mazu. To má za následek, že akné sice zmizí, ale pouze dočasně.
  • Kyselina azaleová (nebo také azelainová) Aplikuje se většinou ve formě krémů. Lék má antibakteriální účinek a proaktivně zamezuje růstu počtu mikrobů. Mezi možné nežádoucí účinky můžeme zařadit svědění, pálení nebo zarudnutí kůže. Ty se ovšem vyskytují vzácně.
  • Lokální antibiotika – Většinou účinkují dobře. Problém nastává při dlouhodobějším používání.Rozhodně by se neměly používat samostatně. Je velmi pravděpodobné, že po nějakém čase se bakterie způsobující akné stanou imunními vůči těmto antibiotikům.
  • HydraFacial – Derma MedicalClinic se k léčbě využívají jen ty nejmodernější technologie. Technologie HydraFacial v sobě skrývá kombinaci dermabraze, která velmi jemně obrušuje pokožku od odumřelých kožních buněk, chemického peelingu, jímž se odstraní veškeré nečistoty, a nakonec vortexové technologie. Vortexová technologie pomocí vakua vysaje všechny částečky. Při této části procedury se zároveň do otevřených pórů aplikuje infuze kyseliny salicylové, aby se pleť lépe zahojila. Posledním úkonem je infuze kyseliny hyaluronové a antioxidantů. Pleť je po zákroku zbavena všech nežádoucích zárodků a nečistot a je plně ošetřena a hydratována.

K léčbě akné se v Derma MedicalClinic přikláníme k proceduře HydraFacial, která velmi jemně zbaví pleť všech rušivých elementů, ale zároveň není tak invazivní jako například léčba antibiotiky. Snažíme se, aby pleť zůstala zdravá a zachovala si svou přirozenou barvu.

 

 

akne léčba