Cesta regenerativní medicíny

Regenerativní medicína označuje především léčbu pomocí kmenových buněk. Ve svém názvu však ukrývá slovo regenerace. Ta se dá podpořit nejenom pomocí regenerativní medicíny, ale například i pomocí rostlinných produktů nebo změnou životního stylu.

Regenerace je přirozeným procesem u každého z nás. Naše tělo se tak samo snaží zahojit veškeré rány a bolesti. S postupem věku se tento proces oslabuje a tělo již nedokáže tak rychle zhojit všechny problémy. Ani naše regenerace si však nedokáže poradit se vším. I když budeme správně jíst, dostatečně spát a snažit se udržovat fit, má naše tělo omezené kapacity na to, aby všechno uzdravilo. Kdyby tomu tak nebylo, asi by nás netrápily žádné zdravotní problémy a žili bychom navěky.
Příroda nám nabízí spoustu podpůrných prostředků, jak zlepšit či urychlit hojení a regeneraci. Takový prostředek se nazývá adaptogen. Jedná se o pojem z alternativní medicíny, který označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím, jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava.
U rostliny, kterou chceme označit za adaptogen, je nutné, aby splňovala tři základní parametry. Prvním je ten, že musí mít žádné či minimální nepříznivé účinky na fyziologické působení organismu. Dále musí zvyšovat odolnost organismu proti nepříznivým vlivům. Ne pouze jedním účinkem, ale širokou škálou fyzikálních, chemických a biochemických faktorů. A třetím je normalizační funkce. Měly by zlepšovat všechny stavy, hlavně je však nezhoršovat.
Pro nás velmi známým zástupcem takových adaptogenů je zcela určitě dobromysl. Je to přírodní antidepresivum, které zároveň harmonizuje celý trávicí systém. Příznivě působí i jako doplňkový lék při onemocnění horních cest dýchacích.
Rakytník je velmi oblíben ve formě tabletek i různých čajů. Je velmi vhodný u pacientů po infekčních chorobách i po chirurgických zákrocích. Na fungování celého organismu je rakytník přímo doporučován.
Velmi častou rostlinou je v našich luzích a hájích sedmikráska obecná. Obsahuje tělu prospěšné látky, které například podporují vykašlávání, působí protizánětlivě a hojivě. Rovněž se používá při kožních onemocněních, jako jsou ekzémy, lupénka, lišeje, vyrážky nebo akné.

Přírodní cestou a zdravým životním stylem se dá velmi účinně povzbudit přirozený proces hojení těla. Můžeme se cítit lépe, zlepšit činnost organismu, ale ne vždy se zlepší výsledky v takové míře, v jaké potřebujeme. Onemocnění se nezbavíme nebo se regenerace nijak nezlepší.

Existuje ale možnost, jak přirozený hojící proces nastartovat a donutit ho až k neuvěřitelným výsledkům. My v Derma Medical Clinic dopomáháme přirozené regeneraci pomocí kombinované regenerativní medicíny. Ta pomocí tří velmi efektivních kroků dokáže spustit velmi rychlé hojení a léčbu u vitiliga a alopecie. Ty jsou totiž onemocněními, se kterými si již naše tělo nedokáže bez nějaké malé pomoci poradit. Prvním krokem je mikrojehličková terapie, která podpoří prokrvení a průtok živin tkání. Následně se přímo z pacientovy krve získá plazma obohacená o trombocyty. Krevní destičky jsou totiž těmi pověstnými „ranhojiči“ lidského těla. Posledním krokem je ošetření excimerovým laserem. Tyto kroky velmi účinně nabudí tělo k jeho regeneraci a zlepší váš zdravotní stav.

 

regenerační_medicína